21-й окремий стрілецький батальйон

29 березня 2024 року у Чернігівському історичному музеї ім. В.В. Тарновського пройшла Музейна зустріч «Оборона Чернігова. 21-й окремий стрілецький батальйон», присвячена другій різниці звільнення міста та області.

На неї завітали бійці 21-й окремого стрілецького батальйону. У лютому – березні 2022 року підрозділ боронив Чернігів на позиціях у селах – Новоселівка, Количівка, Лукашівка, на території Чернігівської спортивної лижної бази.

Цією зустріччю музей започаткував серію заходів, що будуть розповідати про участь окремих підрозділів (Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонників, тероборони) у боях за місто, область.

Перед присутніми на заході виступили ветерани російсько-української війни – бійці батальйону: доктор історичних наук Сергій Леп’явко («Професор»), командир роти батальйону із позивним «Афганець», учитель-методист Валерій Вовк («Михалич»). Вони розповіли про формування батальйону, його забезпечення особовим складом, зброєю, у перші дні повномасштабного вторгнення росії, бій у селі Количівка, допомогу мешканців села.

До музею бійці батальйону передали прапор та збірку віршів Валерія Вовка.