Поповнення музейної колекції

Наприкінці березня зібрання Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського зросло на 407 експонатів, з яких 49 увійшли до основного фонду. В умовах тотального блокування платежів загострилася проблема закупівлі експонатів, яку музей попри обмежений бюджет проводить щорічно. Тож цьогорічне перше засідання фондово-закупівельної комісії засвідчило тенденцію збільшення безкоштовної передачі музею на зберігання предметів, які нас цікавлять.

P1330007

Тільки один експонат був закуплений – модель підводного човна “Тюлень”. Під час Першої світової війни саме на такому човні уродженець Чернігова Михайло Олександрович Китицин здобув 36 перемог, досягнувши за цим показником другого результату в російському флоті. На його рахунку захоплення пароплаву “Родосто”, який був на буксирі доставлений на базу Чорноморського флоту.

Етнографічну збірку поповнили вишивані сорочки, спідниці, фартухи, корсетки та спідниця Ганни Федорівни Рудник із села Полуянів Козелецького району, які до музею передав її онук Володимир Васильович Рудник.

На Чернігівщині та й далеко за її межами відомий гончар з Олешні Іван Іванович Бібік. У багатьох музеях зберігаються його чудові вироби. Минулого року під час етнографічної експедиції співробітники музею відвідали майстра, подарували йому каталог його робіт у зібранні Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, а натомість отримали від нього подарунки. Трофейна німецька фляга та фотографії І.І. Бібіка періоду його служби в лавах армії під час Великої Вітчизняної війни та у повоєнні роки зберігатимуться в музеї.

P1330019Завдяки дарувальникам поповнилася нумізматична збірка. Срібну монету “Рік коня” серії “Східний календар” передав Володимир Борисович Іванов, кандидат технічних наук, колишній викладач Чернігівського радіомеханічного технікуму. Це вже дев’ята срібна монета цієї серії, подарована ним музею. Срібна монета “Героїчна оборона Севастополя”, 4 пам’ятних монети Національного банку України та ювілейна монета “175 років з дня народження Т.Г. Шевченка” подаровані киянином Сергієм Петровичем Соколовим. 17 монет ХІХ–ХХ століть та арабський дирхем VIII століття, а також металева скарбничка 1920-х років – дарунок ветерана підводного флоту, капітана І рангу Ігоря Григоровича Галутви.

Крім того, після завершення обробки до археологічної групи надійшли знахідки з розкопок у Чернігові по вул. Коцюбинського, 81-а.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського щиро вдячний всім, хто допомагає поповнювати наше зібрання, роблячи, таким чином, свій внесок у справу збереження національної культурної спадщини.