Виставка “РАШИZМ=ФАШИZМ”

29 липня 2022 року у Чернігівському історичному музеї ім. В.В.Тарновського була презентована нова виставка, перша від часу початку повномасштабного наступу російських військ на територію України.

Виставка “Рашизм=Фашизм  (Чернігів у 1941–2022 роках)” це – перша спроба, на прикладі історії Чернігова, показати, що повномасштабне вторгнення військ російської федерації в Україну 24 лютого 2022 р. і початок чергового етапу російсько-української війни продемонструвало антилюдяну сутність держави агресора. За ідеологією, її змістом, методами і наслідками втілення – світ побачив фашизм нацистської Німеччини часів Другої світової війни.

Як потурання у 1930-х роках світових держав сприяло розквіту нацизму в Третьому Рейху, так і поблажливість світової спільноти до численних порушень прав людини, підтримки тероризму, розв’язання військових конфліктів росією у 1991–2000-х роках дозволило розквітнути пишним цвітом російському фашизму – рашизму. Ті самі ідеї, ті самі дії, ті самі наслідки.  Чернігів, як і багато інших міст України, відчув це в повній мірі – загибель і каліцтва його мешканців, знищення інфраструктури міста, установ охорони здоров’я, освіти, культури.

На виставці представлено біля 200 предметів, а саме: фрагменти зброї, військового спорядження і уніформи окупантів, світлини, картини місцевих художників, тощо із зібрання Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського, Чернігівського художнього музею імені Григорія Галагана, приватних колекцій та архівів ЗМІ.


Виставка створена за підтримки ГО “Фонд збереження українських старожитностей”.

Вхід на виставку безкоштовний.