Історичні замальовки. Multum in parvo

19 жовтня 2022 року у Чернігівському історичному музеї ім. В.В. Тарновського було відкрито виставку «Історичні замальовки. Multum in parvo / велике в малому».

Виставка  складається з окремих тематичних розділів, кожний з яких висвітлює певні явища, події, постаті української історії та відповідає структурі колекції відомого громадського діяча та благодійника Василя Тарновського на основі якої постав в Чернігові музей українських старожитностей.

Представлені на виставці експонати розповідають про українську державність часів Русі та доби Козаччини, про мультикультурні зв’язки українців, про розвиток і обстоювання національної ідеї в ХIХ сторіччі. Пожвавлюють виставку меморії українських достойників та інтелектуалів, якими славиться колекція Василя Тарновського. Поєднання експонатів різних історичних періодів в одному виставковому просторі добре засвідчують спадковість та безперервність історичних процесів в Україні.

Постери з  QR-кодами привертають увагу до окремих пам’яток і деталізують інформацію про музейний предмет та його історію. Мала деталь – багатий зміст. На виставці експонують понад двісті предметів, більшість з яких є сучасними копіями чи реконструкціями. Ця подія демонструє активізацію музейної діяльності, попри військовий стан та небезпеку.

Виставка триватиме до травня 2023 року . Створена за підтримки ГО “Фонд збереження українських старожитностей”.