Ювілей різьбяра Анатолія Колошина

8 червня святкує свій 80-річний ювілей відомий різьбяр з Новгорода-Сіверського Анатолій Іванович Колошин, засновник сучасної різьбярської школи, який не тільки відродив традиції чернігівського тригранно-виїмчастого різьблення, але і творчо розвинув їх. Він – заслужений майстер народної творчості України (1996), президентський стипендіат, член Національної спілки художників України (1983) та Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1991).

У 2001 році А. Колошин був відзначений премією в галузі народного мистецтва імені Д. Щербаківського, у 2010 році – нагороджений відзнакою Міністерства культури і туризму “За збереження народного мистецтва”, у 2011 році “… за багаторічну працю по відродженню стародавніх традицій чернігівського різьблення, створення класичної школи Сіверського різьблення” став лауреатом Чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського в номінації “Декоративне та образотворче мистецтво”.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського пишається тим, що має у своїй колекції вагому збірку творів Майстра, яка нараховує 33 предмети.

Сердечно вітаємо шановного ювіляра, зичимо козацького здоров’я, добробуту, сил та наснаги.