26 вересня 2024 року до 1000-річчя Чернігівського князівства у Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського відбулась Музейна зустріч.
Чернігівське князівство було у витоків формування та розвитку давньої української держави (Київська Русь, Київська держава, давня Русь, Київська імперія). Місто Чернігів стало центром однойменного князівства.
Тема зустрічі – «Чернігів – столиця Чернігово-Сіверського князівства». Головним спікером виступив відомий чернігівський археолог Юрій Ситий. Він зазначив, що територія князівства розширювалась поступово, відтак, це призводило до збільшення фінансових та політичних спроможностей центру князівства. На початку ХІІІ ст. місто займало площу у майже 450 г, а на території Чернігова могло проживати 30-40 тис. мешканців.
У рамках зустрічі була презентована одноденна виставка унікальних артефактів, що зберігаються у колекції Музеї. Так, можна було побачити унікальні речі. Зокрема, символи та геральдичні знаки князівської влади, а саме: печатки чернігівських князів – синів Ярослава Мудрого (Святослава Ярославича, Всеволода Ярославича) та онука Ярослава (Володимира Мономаха). Дві печатки князя Святослава Ярослава були безпосередньо знайдені у Чернігові. Також була представлена геральдична підвіска з зображенням тризуба (виявлена під час розкопок у обласному центрі), яка, ймовірно належала першому чернігівському князю Мстиславу Володимировичу.
З виставкою присутніх ознайомила старший науковий співробітник музею Людмила Сита.
More Stories
Від 3-ї окремої штурмової бригади Музею імені Василя Тарновського
Вдячність Музею за допомогу!
Печатка галицького князя з Чернігівського Полісся