Чернігівські призовники у військово-історичному музеї

Чернігівщина, будучи прикордонною областю, постійно відчуває загрозу військового вторгнення з боку Російської Федерації. Чернігівці – славні нащадки волелюбних козаків, готові боронити свою землю від чуми ХХІ століття – російського державного тероризму. Наші земляки від самого початку війни за Незалежність, яка покотилася Україною через Автономну Республіку Крим, Донецьку та Луганську області, стали на захист суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. З перших днів, оголошеної Указом Президента України мобілізації, сотні чоловіків та жінок стали добровольцями. Багато з них пішли до війська з Майдану Незалежності. Чернігівська область є серед лідерів виконання поставлених Верховним Головнокомандувачем завдань з мобілізації.

призовники11Чернігівці служать у багатьох підрозділах Збройних Сил України та Національної гвардії України на всіх ділянках “східного фронту”. В нашій області сформовані та діють у складі 1-ї окремої танкової бригади 13-й і 41-й окремі мотопіхотні батальйони, які починали свою військову історію як батальйони територіальної оборони. У Луганській області несуть службу бійці батальйону окремого призначення МВС України “Чернігів”.

Надзвичайно дорого заплатив наш край за справедливе бажання жити вільними у своїй країні. Понад 120 наших земляків віддали своє життя за Незалежність України, відстоюючи її у боях з російськими інтервентами та проросійськими сепаратистами щедро, оплаченими та озброєними сусідами. Їхнім подвигом пишаються земляки.

призовники1У військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського в пам’ять про краян створена експозиція “На наших плечах Україна”. У ній розповідається про події на Сході України, про наших земляків, які несуть службу у зоні проведення антитерористичної операції, про героїв, які віддали життя за Україну.

Стає вже певною традицією, коли музей відвідують призовники. Ось і 7 травня 2015 року група бійців завітала до музею. Вони оглянули експозицію та виставки. Захисники Вітчизни твердо знають задля чого змінили цивільних одяг на військову форму. Тож, здолали нацизм – здолаємо і рашизм.