У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вклонімося великим тим рокам”

20 вересня 2013 р. у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вклонімося великим тим рокам”, присвячена 70-річчю визволення краю від німецько-фашистських загарбників.

Понад 200 її експонатів розповідають про здійснення Чернігово-Прип’ятської наступальної операції, в ході якої війська Центрального та Воронезького фронтів звільнили Чернігівщину від фашистського ярма, про трудовий героїзм чернігівців по відновленню зруйнованих фабрик і заводів, міст і сіл, про надання допомоги фронту. На виставці можна побачити особисті речі Почесних громадян міста Чернігова: командуючого 16-ю повітряною армією Героя Радянського Союзу, С.Г. Руденка, льотчика цієї армії Героя Радянського Союзу В.А. Башкірова, командира партизанського з’єднання ім. М.М. Попудренка, а після звільнення міста – секретаря міськкому партії Ф.І. Короткова; поряд – матеріали командира 181-ї стрілецької дивізії, яка визволяла Чернігів, О.А. Сараєва. Окремий розділ розповідає про дослідників історії Чернігівщини періоду Великої Вітчизняної війни, таких як Б.Ф. Юр’єв. Цікавими є фото не лише чернігівських руїн, відновлених у 1943–1944 роках виробництв, але й археологічних розкопок кінця 1940-х років, які проводив Б.О. Рибаков, також Почесний громадянин Чернігова, у ще не відбудованому місті.

У відкритті виставки взяли участь науковці і краєзнавці, музейні працівники, освітяни, учні школи № 9, які оглянули виставку і поспілкувалися з учасницею відбудови Чернігова Л.Д. Архрьомкіною та колишнім партизаном, Почесним громадянином міста Г.О. Кузнецовим.