Перепоховання воїнів 1941 року в Щорському районі

IMG_20150921_12063321 вересня 2015 року в селі Смяч Щорського району відбулось перепоховання солдат Другої світової війни, які загинули у серпні–вересні 1941 року під час оборонних боїв на території району. Останки п’ятьох бійців були знайдені пошуковою організацією “Пам’ять Перемоги” за участі наукового співробітника Музейно-меморіального комплексу партизанської слави “Лісоград” – філії Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського. Ще одного воїна знайшли члени пошукового клубу “Патріот”.
Шестеро героїв спочили у братській могилі. Час не залишив нам їхніх імен. Вдалося встановити лише підрозділи, в яких вони воювали. Троє, знайдені біля села Ількуча, – в 117-й стрілецькій дивізії 28-го стрілецького корпусу 21-ї армії; загиблий біля села Безуглівка – з 219-й мотострілецької дивізії 28-го стрілецького корпусу, 21-ї армії; ще двоє, знайдені біля села Смяч, – у 66-му стрілецькому корпусі.За оперативними зведеннями штабів дивізій та корпусів, протягом кінця серпня – початку вересня ці частини вели запеклі бої на лінії Гута Студенецька–Щорс. Але втримати свої позиції їм не вдалося, тож постійно контратакуючи та несучи значні втрати, наші частини вимушені були відходити в напрямку Чернігова. Як з’ясували пошуковці, всі солдати були знайдені в місцях колишніх боїв, там, де загинули під час своєї останньої атаки.
IMG_20150921_130937Поховання відбулося в центрі села поруч з братською могилою, в якій спочивають солдати, що загинули під час визволення Смяча у 1943 році. Вшанувати пам’ять захисників та провести їх в останню путь зібралося майже все село. Серед присутніх були не лише місцеві жителі, а й представники районних громадських організацій, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Церемонія відбулася надзвичайно зворушливо: хвилина мовчання, сльози та спогади про тяжкі бої навколо села.

У розшуку невідомих бійців допомагали місцеві мешканці, тож просимо жителів Щорського району не бути байдужими. Якщо вам відомо про місця, де під час війни загинули воїни, які так і залишаються не похованими у лісах або городах, якщо ви випадково натрапили на останки солдат, просимо повідомити за номером (097) 807-03-19 або до редакції Щорської районної газети.