“Музейні зустрічі” з нагоди Дня незалежності України

122 серпня о 12-й годині в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського в рамках циклу “Музейні зустрічі” з нагоди Дня незалежності України відбудеться зустріч з відомим українським письменником Леонідом Никифоровичем Горлачем.

Л.Н. Горлач (Коваленко) народився 4 квітня 1941 року в Ріпках. Дитинство його минуло в с. Червоний Колодязь Ніжинського району. Після закінчення Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя працював журналістом, займався популяризацією художньої літератури в Національній спілці письменників України. Нині – головний редактор газети Товариства “Чернігівське земляцтво” у Києві – “Отчий поріг”.

Перша книга Леоніда Горлача – лірична збірка “Сонце в зіницях” побачила світ у 1965 році. Відтоді талановитий поет, прозаїк, літературознавець, перекладач встиг подарувати читачам понад 40 книг. Лауреат багатьох міжнародних та українських премій Л. Горлач у 2013 році за збірку поезій “Знак розбитого ярма” удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Під час зустрічі шанувальники таланта Леоніда Горлача матимуть можливість поспілкуватися із земляком, послухати його поезії та пісні на його вірші у виконанні заслужених артистів України О. Биша та М. Збарацького, познайомитися з книгами земляка на виставці, наданій спеціального для зустрічі Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою імені В.Г. Короленка, а також придбати “лауреатську” збірку поезій Л. Горлача. Зі словом про колегу виступить ще один шевченківський лауреат – поет, редактор “Гарту” Д. Іванов.