День ліквідатора

13 грудня 2022 році у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбувся круглий стіл «Естафета поколінь» з нагоди Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС.

Круглий стіл був організований з ініціативи ГО «Союз Чорнобиль України». На заході були присутні ветерани-ліквідатори, представники сучасних Збройних Сил України,  заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш. Представники влади та органів місцевого самоврядування нагородили почесними відзнаками присутніх «чорнобильців» та висловили слова вдячності за їх героїзм у боротьбі з радіаційною загрозою. С тарший науковий співробітник музею Світлана Землянська нагадала присутнім про драматичні події, пов’язані з катастрофою, про участь військовослужбовців різних родів військ у ліквідації наслідків аварії. Її доповідь доповнив голова спілки «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун.

Музейні працівники, починаючи з 1986 року, збирали експонати (фото, документи), які дають можливість  відтворити напружену  роботу  всіх тих, хто долучився до ліквідації наслідків аварії, яка мала масштаб планетарної катастрофи. В подальшому музей став місцем, де не тільки зберігались музейні предмети, а й майданчиком для спілкування, де відбувались зустрічі чорнобильців з молоддю, школярами міста.

Цікавим був виступ колишнього ліквідатора, нині директора Чорнобильського культурно-інформаційного центру Володимира Алексєєнка. Він доповнив розповідь про сучасний стан зони відчуження та перебування там військ рф у лютому–березні 2022 року. Особливо, про загрозу та небезпеку злочинного захоплення ворогом атомних станцій України.

Також перед присутніми виступила капела бандуристів ім. Остапа Вересая (керівники – заслужена артистка України Раїса Борщ та заслужений працівник культури України Микола Борщ) Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Старший науковий співробітник Світлана Землянська