Він повернувся

6 грудня 2015 року, в День Збройних Сил України у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського бійці полку спеціального призначення МВС України «Азов» повернули музею станок до крупнокаліберного кулемета.

IMG_2061 копияНаприкінці липня 2014 року на прохання добровольців був переданий музейний предмет, на який встановили, «отжатый» у сепаратистів кулемет. Станок пройшов Мар’янку, Іловайськ, брав і захищав Широкине.

За словами бійців, довгий час ані Міністерство оборони, ані МВС не забезпечували батальйон важкою зброєю, тож кулемет на музейному станку був єдиною такою одиницею. Про це згадується у подарованій азовцями музею книзі Василя Шкляра «Чорне сонце»: «…товариші генерали…ви ніколи не давали нам достатньо зброї, не давали боєприпасів, необхідних для наступу, не давали артилерії, техніки, танків, і скажи комусь – не повірить…, що один станок до кулемета ми позичили в історичному музеї…».

IMG_2068 копияТрохи пошкрябаний, місцями заіржавілий, але цілий. Дякуємо воїнам «Азова», що встояли у важкі для країни години, змогли зберегти свої життя та музейний станок. Тепер він як ветеран посяде в експозиції своє особливе місце. Але, якщо буде потрібно, колектив Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського знову без вагань наддасть його захисникам України.