Виставка французького художника

18 липня 2023 року в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилась виставка картин «Vols de paix» французького художника Педро П’єра Берже (Pedro Pierre Berge).

Автор картин мешкає у маленькому містечку, на південному заході Франції. Викладає історію у старших класах школи. Свого часу закінчив Сорбонну, художню академію.

До Чернігова Педро П’єр приїхав невипадково. З кінця лютого 2022 року у новинах він часто чув про трагічні події, повязані із старовинним містом на півночі України. Згодом, він познайомився з українською біженкою на імя Світлана, яка була родом з Чернігова. Побачене і почуте дуже вразило митця. Він вирішив малювати картини та продавати їх, а на виручені кошти допомагати українським родинам. До Чернігова Педро завітав із своєю дружиною Валері.

Художні роботи умовно поділені автором на три групи: війна і трагедії людей, допомога українським біженцям країнами Західної Європи, надія на краще життя та мир.

Під час презентації виставки Педро П’єр розповів присутнім про себе, свою родину, людей, з якими звела його доля у Чернігові. Особливо його вразило передмістя обласного центру – Новоселівка та долі її мешканців. Митець також виконав дві старовинні пісні басків. Душевне і емоційне спілкування відбулося завдяки перекладачу Вікторії Разумейко-Піддубній.

Після відкриття виставки родина художника відвідала музейне укриття, де у лютому-березні 2022 року співробітники музею та деякі мешканці міста ховались від бомбардувань та обстрілів російською армією.

На виставці представлено 36 картин. Вона буде діяти протягом двох тижнів.