Біблія в колекції музею

26 травня 2021 року у Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського відкрилась виставка «Біблія в колекції музею» створена до пам’ятної дати – 440-річчя з часу появи Острозької Біблії.

Острозька Біблія це унікальне видання першого в історії повного зібрання всіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою, яке було здійснене в Острозі в 1581 році за підтримки князя Василя-Костянтина Острозького. Для підготовки і видання Біблії були залучені літератори, перекладачі та редактори, які виконали величезну роботу, здійснивши порівняльний аналіз, переклад і редакцію різноманітних священних текстів на різних мовах.

Науковий співробітник музею Мирослав Май-Борода зазначив, що видання Острозької Біблії зіграло велику роль в справі просвіти та освіти. Біблія мала величезне значення для розвитку не тільки української культури, а й культури інших народів, які користувалися церковнослов’янською мовою. Вже в скорому часі після видання вона стала широковідомою далеко за межами України.

На виставці також представлені друковані та рукописні книги Священного Писання XVI-XIX ст. різною мовою та різноманітної географії їх походження.

Також в день відкриття виставки старшим науковим співробітником Ігорем Ситим гостям музею була презентована перша Біблія надрукована в Києві в 1758 році та Святе Письмо 1788 року. Обидва екземпляри були видані в типографії Києво-Печерської Лаври.

Виставка «Біблія в колекції музею» діятиме протягом місяця.