95-річчя завершення Першої світової війни вшанували у Михайло-Коцюбинському

11 листопада співробітники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського взяли участь у заході «Урок пам’яті», присвяченому 95-й річниці завершення Першої cвітової війни. Він відбувся у стінах гімназії містечка Михайло-Коцюбинське Чернігівського району.

Чернігівські історики, краєзнавці, музейні співробітники та представники громадських організацій нагадали присутнім про забуті і водночас трагічні роки Першої світової війни. Виступаючі торкнулися тематики участі уродженців і мешканців Чернігова та Чернігівської губернії у війні та поховань її учасників у Чернігові.

P1320322Одним із героїв Великої війни став капітан 1-го рангу Михайло Китицин. Уродженець Чернігова, вихованець Чернігівської класичної гімназії (нині в цьому приміщенні розташована експозиція Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського), він був визнаний одним із кращих підводників свого часу. На рахунку М. Китицина 36 перемог, у тому числі й захоплення турецького пароплаву, який був доставлений на військово-морську базу. Музеєм була проекспонована виставка «Легенда підводного флоту», присвячена цій непересічній людині. З нею ознайомилися учасники заходу, серед яких були учні і викладачі місцевої гімназії та мешканці містечка. Захід висвітлювала обласна телерадіокомпанія “Сівер-Центр”.