Чернігівські експонати поїхали на “Велике і Величне” до Києва

На початку липня 2013 року експонати Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського рушили до Києва, де 26 липня у Мистецькому Арсеналі відкриється виставка в рамках проекту “Велике і Величне”.

Сам проект за задумом організаторів “масштабно продемонструє цивілізаційний вплив Християнства на розвиток культури в Україні, а сила історичної пам’яті зміцнить відчуття причетності українців до своєї величної мистецької спадщини. Проект стане етапним для осмислення художньо-образних трансформацій візуальної культури України та світоглядних джерел, що стали фундаментом сучасної самоідентифікації.”

Його “експозиція… представить найяскравіші сторінки українського мистецтва від найдавніших часів і донині. Виставка охопить історичний період тривалістю понад п’ять тисячоліть – від прадавніх цивілізацій доби палеоліту, Трипілля, античних міст Північного Причорномор’я, крізь давньоруське, барокове, класицистичне мистецтво до сецесії, модернізму та постмодернізму. Експозиція продемонструє, як мистецькі традиції Сходу і Заходу органічно адаптувалися на місцевому культурному ґрунті, народивши унікальні художні явища світового значення.”

Тож недаремно в проекті беруть участь 31 музей і заповідник з 12 областей України, Києва та Криму.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського представлятимуть 26 експонатів, серед яких: гаптовані ікони, воздухи, покрівці та палиці, срібні шати на ікони XVIII століття, енколпіони та змійовики ХІІ століття, мідні кліше та Євангеліє у коштовній оправі 1707 року.

Це вже не перший проект Мистецького Арсеналу, в якому бере участь Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського.

“Велике і Величне” триватиме з 26 липня по 22 вересня 2013 року, тож всі бажаючі можуть потрапити до Мистецького Арсеналу, оглянути виставку та помилуватися чернігівськими старожитностями.