Чернігівське князівство і Золота Орда

17 листопада 2022 року в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулася музейна зустріч – відкрита лекція «Чернігівське князівство і Золота Орда», яку прочитав доцент кафедри всесвітньої історії та археології історико-філософського факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова кандидат історичних наук Роман Бабенко. Спікером, на основі писемних джерел та археологічних даних, були розглянуті різні складові монгольської навали на Чернігово-Сіверщину та подальший процес контактування руських князів із Золотою Ордою.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського спеціально для зустрічі підготував виставку з предметів кочівницького походження та з речей, пов’язаних із взяттям монголами Чернігова у жовтні 1239 року, а також золотоординськими монетами. Експонати були представлені та охарактеризовані старшою науковою співробітницею музею Людмилою Ситою.

На завершення зустрічі археолог і краєзнавець старший науковий співробітник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Юрій Ситий, спираючись на матеріали археологічних досліджень, розповів про те, якими були Чернігів, його околиці та Чернігівські землі у першій половині ХІІІ ст. Окрему увагу він приділив обставинам штурму Чернігова.

Всі, хто долучився до музейної зустрічі мали змогу поспілкуватися із спеціалістами та отримати відповіді на питання, що їх цікавили.