Симпозіум у Румунії – «Putna Colloquia»

23 лютого 2023 року в Свято-Успенському чоловічому монастирі Путна (Румунія) відбувся 28-й історичний симпозіум «Putna Colloquia», організований Центром досліджень та документацій «Ștefan cel Mare». Центр був створений у 2005 році Сучавською та Редеуцькою Архієпископією Румунської Православної Церкви за сприяння професорів історичного факультету Ясського університету імені А.Й. Кузи та дослідників Інституту історії Ніколае Йорга у Бухаресті.
У заході взяли участь історики з Бухареста, Ясс, Клуж-Напоки, Аради, Сучави, Києва, Чернігова  та історики з Свято-Успенського монастиря Путна. Загальна кількість доповідачів склала 16 чоловік.
Доповіді були присвячені різним аспектам історії Румунії: дипломатичним відносинам, аналізу та інтерпретації археологічних знахідок, топонімічній тематиці, історії мистецтва та нововиявленим рукописам.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського також долучився до симпозіуму. Так, старший науковий співробітник, кандидат богослов’я Мирослав Май-Борода на конференції виступив з доповіддю, в якій розповів про історію двох музейних артефактів – рукописного богослужбового Євангелія 1581 року з Сучави та поетичного Псалтиру румунського письменника та дипломата Теодора Корбе.
Представлені книги викликали жваву зацікавленість румунської наукової спільноти. Два вищезгадані рукописи є свідченням міцних соціально-культурних зв’язків між Україною та Румунією, а подальше їх спільне  вивчення та популяризація сприятиме зміцненню добрих відносин між науковими інституціями двох країн.