Про Майдан і не тільки

20 лютого в Україні вшановують подвиг учасників Революції Гідності та увічнюють пам’ять Героїв Небесної Сотні. Ми пам’ятаємо тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави. Хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Революція Гідності тривала з 21 листопада 2013 по 23 лютого 2014 р. Відмінність Революції Гідності від інших революцій в Україні – влада примінила силу проти демонстрантів, загинули люди…  Герої Небесної Сотні – 107 осіб, люди, різні за віком, соціальним статусом, національністю. Були серед них і чернігівці: Віктор Орленко, Василь Прохорський, Андрій Мовчан.

Цьогорічне гасло Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні, запропоноване Українським інститутом національної пам’яті – Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни.

17 лютого у стінах Чернігівського історично музею імені В.В. Тарновського відбулась  Музейна зустріч, приурочена до Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Захід мав назву «Про Майдан і не тільки…». Спеціальний гість – волонтер, психолог – Яніна Смоляр.

Учасники зустрічі згадували події 9-ти річної давнини, що змінили перебіг історії нашої держави – Революцію Гідності: причини, хроніка подій, жертви, наслідки. Під пісню-реквієм «Плине кача» присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Cотні та жертв російсько-української війни. Можна було перегляґнути світлини ніжинського журналіста, фотографа, волонтера, громадського діяча Ігоря Волосянкіна, які він зробив на київському Майдані взимку 2014 року.

Олександр Ясенчук – учасник Революції Гідності, волонтер, очільник Благодійного фонду «Захистимо Україну», передав до колекції музею оригінальні речі Романа Бжеського – учасника революційних подій в Україні 1917–1921 років.

Яніна Смоляр розповіла про свої враження від перебування на Київському та Чернігівському Майданах, свою участь у волонтерському русі з 2014 року і до тепер. Також, надала присутнім кілька порад, як зберегти психічне здоров’я в сучасних умовах.

  Старший науковий співробітник музею Леся Світловська