Ніч у музеї – 2018

19 травня 2018 року Чернігівський історичний музей імені В.В.Тарновського вже восьмий рік поспіль долучився до Міжнародної акції «Ніч у музеї».

Історичний музей

Перед приміщенням історичної експозиції оркестр духових інструментів Чернігівського музичного коледжу імені Л.М.Ревуцького виконав музичні композиції світової і української класики.

Були підготовлені і відкриті міні-виставки: «Національний скарб В.Тарновського», «І.Рєпін в гостях у В.Тарновського», глиняної іграшки, народної ляльки, костюму (з музейної та приватних колекцій).

Для дорослих і дітей було проведено пригодницький квест «Колекція Василя Тарновського: цифри і факти».

Чудові танцювальні композиції і майстер-клас продемонструвала члени київської студії старовинного танцю «La Reverie». Всі поціновувачі Мельпомени могли переглянути виставу-репліку «Синій птах» М.Метерлінка, що презентували актори молодіжного театру «АмаТеа».

На музейному подвір’ї лунали мелодії джазу у виконанні гурту «Little dream».

Про історію музею, долю його колекцій під час Другої світової війни можна було почути під час відповідної лекції.

Різні смаколики підготувала мережа ресторанів «Мамаміа».

Військово-історичний музей

Була презентована виставка «Холодна зброя козацької доби з колекції Василя Тарновського».

Дуже емоційно було проведено майстер-клас з мистецтва орігамі. Відбулися виступи майстрів-ковалів (техніка виготовлення холодної зброї) та членів історико-археологічного клубу з військових змагань (стрільба з лука, вправи з шаблями).

Цивільний корпус «Азов» демонстрував макети стрілецької зброї і надав можливість дітлахам її розбирати та збирати. Також, були показані засоби першої медичної допомоги.

Одночасно відбувався показ фільмів про визначні музеї Світу. Відвідувачі також могли оглянути експозиції та інші виставки.

«Садиба родини Лизогубів»

Цікаво і насичено пройшов всесвітній День музеїв на Садибі родини Лизогубів. Так, музей і його гостей вітали представники місцевої громади, Седнівський вокальний ансамбль «Берегиня» підготував нову велику програму, вишивані роботи З.Лук’яненко стали приємною окрасою свята!

Численні відвідувачі з Австралії, Києва, чернігівської громадської організації «Конкордія», чернігівської IT-компанії, залишилися задоволені від відвідування музею та вражені історичними фактами, подіями, різноманітністю форм та засобів проведення свята.

ММК партизанської слави «Лісоград»

Гостей співробітники музею пригощали «партизанським кулішем». Дітлахи брали участь у підготовленому квесті.