Круглий стіл «Дніпровський паром»

12 квітня співробітники Чернігівського історичного музею  імені В.В. Тарновського брали участь у круглому столі міжнародного проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва». Проект реалізується за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕаPTC Білорусь—Україна. Його мета зберегти культурно-історичне надбання сусідніх народів та сприяти налагодженню співробітництва між музеями Чернігівщини та Гомельщини, Тому неофіційна назва проекту  «Дніпровський паром». Учасниками були представники музеїв і національних заповідників Чернігівської та Гомельської областей, науковці, представники громадських організацій та органів влади.

Наталія Романова, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації зазначила, що подібний проект є третім в регіоні і область зацікавлена в їх реалізації. Проект — це шанс для музеїв області розкрити свій потенціал та вийти на новий рівень. Тим більше це важливо для Любеча. Створення в історико-археологічному музейному комплексы «Древній Любеч» в рамках проекту фондів відкритого зберігання відкриє нові можливості та перспективи до залучення туристів.

Як згадувала Наталія Святкіна, координатор програм громадської організації «Білоруський зелений хрест», ідея проекту виникла досить спонтанно, коли представники Брагинського відділу культури відвідали Чернігів і були вражені побаченим. Прийшло розуміння, що незважаючи на територіальну близькість, вони зовсім нічого не знають про культурну спадщину сусіднього регіону.

В подальшому будуть проводитись наукові конференції, музейний форум, заплановано видання путівника та створення інтернет-порталу музейного кластеру. Також були запропоновані на обговорення варіанти декількох транскордонних маршрутів, представлені концепції інтернет порталу проекта та мобільного додатку для відвідувачів музеїв. Було обрано громадську транскордонну координаційну музейну групу.

Проект реалізується на партнерських засадах на чолі з Гомельською філією громадської організації «Білоруський зелений хрест» в співпраці з Національним університетом «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом «Древній Любеч».