Звіт про грант «Museum for change» від ALIPH Fundation

У зв’язку із військовим вторгненням російської федерації на територію України та майже 40-денною облогою Чернігова у лютому–березні 2022 року, необхідністю надійного збереження музейних предметів, облаштування для цього додаткових сховищ, здійснення ремонтних робіт приміщень музею, які постраждали внаслідок обстрілів та бомбардувань російськими військами Чернігівський історичний музей ім. В.В.Тарновського у травні 2022 р. подав кілька грантових заявок до міжнародних організацій з метою отримати допомогу.
Так, 15 травня 2022 р. музей звернувся до ALIPH Fundation ((https://www.facebook.com/ALIPHFoundation/)
з відповідною заявкою «Museum for change» у рамках програми «Захист культурної спадщини України та підтримки професіоналів у області культурної спадщин», яка була розглянута і підтримана. ALIPH Fundation затвердив і надав 6340 євро для допомоги Музею. Відповідно, було розроблено і затверджено фінансовий бюджет проєкту у рамках грантових коштів. Реалізація якого тривала з 25 травня до 9 серпня 2022 р. Протягом цього часу були придбані необхідні матеріали і обладнання для облаштування фондосховищ музею, пакування музейних предметів, проведення ремонтних робіт, збереження наукового доробку музейників.
Нам вдалося облаштувати три нових фондосховища, в яких зберігаються археологічні колекції та частково колекції з металу і скла, а також колекція ріноманітних приладів і устаткування. Тим самим були врятовані від руйнування архелогічні матеріали.
Фінансове супроводження і контроль здійснювала громадська організація Museum for Change «МЮЗЕЮМ ФОР ЧЕНДЖ» (Одеса).
9 серпня 2022 р. був затверджений Акт прийому-передачі між Чернігівським історичним музеєм ім. В.В.Тарновського і «МЮЗЕЮМ ФОР ЧЕНДЖ».
Музей щиро вдячний за допомогу та співпрацю всім учасниками.