До 160-ї річниці Михайла Коцюбинського

10 листопада 2024 року в Чернігівському обласному історичному музеї імені В.В. Тарновського вшанували пам’ять відомого українського письменника Михайла Коцюбинського.

Завідувачка музею Зінаїда Петькова розповіла про роль музею у збереженні спадку письменника. 1919 року  родина Коцюбинських передала до музею його літературний архів, листування, бібліотеку, побутові речі, меблі. В 1927 році в експозиції Чернігівського державного музею був відкритий розділ, присвячений Михайлу Коцюбинському. Наступного року до 15-ї річниці смерті письменника в музеї була створена виставка, де експонувалися його рукописи, прижиттєві видання книжок, світлини, особисті речі.

1934 року у Чернігові було засновано літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського, до якого з Чернігівського державного музею були передані всі документальні і речові пам’ятки, що стосувалися письменника.

Наразі у фондах Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського зберігається унікальне видання «Дубове листя. Альманах на згадку про П.О. Куліша» з дарчим написом Михайла Михайловича Коцюбинського Андрію Павловичу Шелухіну, першому директору Музею українських старожитностей В.В. Тарновського. Книгу було подаровано музею Андрієм Дмитровичем Шелухіним, онуком А. Шелухіна у вересні 2021 року. Гості музею мали можливість побачити автограф письменника на невеличкій виставці наприкінці заходу.

Музейна аудиторія з зацікавленістю прослухала мінілекцію «Штрихи до естетики Коцюбинського» кандидатки філософських наук, доцентки Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Марини Каранди.

Присутні могли у повній мірі насолодилися грою молодих акторів Чернігівського аматорського театру «EX LIBRIS» ерівник – Марина Каранда), які представили  перфомативну читку новели М.Коцюбинського «Дебют». Актори: Уляна Оленська, Наталія Костюк, Крістіна Чорна, Анастасія Кульбако, Василь Остапчук, Іван Власов, Володимир Яковенко, Данило Ширай. Режисери вистави: Ярослав Сінчук і Марина Каранда.

Завідувачка науково-експозиційним відділом музею Зінаїда Петькова