До дня пам’яті Героїв Крут

29 січня 2020 року у Військово-історичному музеї – філії Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського відбулася музейна зустріч до дня пам’яті Героїв Крут.

Захід було присвячено відомим учасникам бою – українському хірургу Юрію Вороному (до 125-річчя від дня народження) та командиру українських частин у бою під Крутами Аверкію Гончаренку (до 130-річчя від дня народження).

В кінці 1917 року розпочався наступ більшовицьких військ проти Української Центральної Ради. Військові дії відбувались за основні залізничні вузли. Для оборони станції Крути було відправлено декілька сот юнаків з 1-ї української військової школи ім. Б.Хмельницького, київських університетів, 2-ї Київської гімназії під керівництвом двох десятків старшин. Проти них виступило кількатисячне більшовицьке військо, добре озброєне і підготовлене. Бій закінчився поразкою студентів, але дав можливість затримати на декілька днів більшовицькі війська на підступах до Києва.

Перед присутніми виступив радник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Никоненко, який наголосив на важливості історичної пам’яті про минуле.

Організатор заходу, науковий співробітник Військово-історичного музею Віктор Негода розповів присутнім біографічні віхи про командира українських частин у бою під Крутами Аверкія Гончаренка (народився на території сучасного Варвинського району), його загиблого брата – студента-медика Федіра та українського хірурга Юрія Вороного, який також брав участь у даній військовій баталії.

Учасники заходу могли ознайомитися з виставкою «На крутянськім снігу в безсмертя вписалось геройське ім’я», яка висвітлює обставини бою під Крутами, долі його учасників, вшанування пам’яті полеглих.

На захід завітали студенти Чернігівського базового медичного коледжу, ЗМІ.