В Чернігівскому історичному музеї імені В.В.Тарновського продовжують вшановувати пам’ять Тараса Шевченка

IMG_9444Не дивлячись на напружену політичну ситуацію в державі, в ювілейний рік 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського продовжують вшановувати пам’ять Великого Кобзаря. Від початку року музеєм були проведені понад двох десятків лекційно-екскурсійних та виставкових заходів з метою популяризації постаті українського народного генія, насамперед, для учнівської молоді Чернігова. А в експозиції музею діє виставка “Тарас Шевченко у колі чернігівських друзів”.

Особливою популярністю серед молоді користується екскурсія «Тарас Шевченко і Чернігівщина», підготовлена завідуючою відділом науково-освітньої роботи Наталією Самохіною. 17 квітня до неї долучилися студенти психолого-педагогічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

IMG_9443Впродовж години учасники екскурсії подумки проїхалися шевченківською Чернігівщиною. Як відомо, він відвідав 30 населених пунктів в межах сучасної Чернігівської області, а це близько третини загальноукраїнських шевченківських місць. Студенти дізналися, що привертало увагу Тараса Григоровича під час його мандрів чернігівським краєм, з ким він знайомився і спілкувався, що малював та про що писав. Наочно поринути в епоху Великого Кобзаря допомагає широкий слайд-ряд, в якому представлені картини Шевченка, фотографії пам’ятних місць Чернігівщини, особисті речі Кобзаря тощо.

Особливий антураж епохи створювали твори Тараса Григоровича, які лунали під акомпанемент бандури у виконанні студента 4 курсу Чернігівського музичного училища імені Л. Ревуцького Дмитра Хропатого.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського й надалі продовжуватиме популяризувати Чернігівську Шевченкіану, розширюючи коло музейної аудиторії.