Вшанування пам’яті жертв Голодомору в Куликівці

IMG_017729 жовтня 2013 року і в районному центрі Чернігівщини – смт Куликівка відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років. Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського в районному Будинку культури була розгорнута виставка “Ми звинувачуємо! Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу”. Вона створена за матеріалами Українського інституту національної пам’яті. Для експонування були відібрані планшети, які сповіщають про злочини проти людяності, організацію та ознаки геноциду.

IMG_0183Учасниками заходу стали голови сільських та селищних рад району, до яких звернувся голова райдержадміністрації Олег Шпак. Про організацію Голодомору його перебіг та наслідки розповіла старший науковий співробітник музею Світлана Сергєєва. Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Куликівський район, не зважаючи на те, що розташований у болотяній місцині області також постраждав від Голодомору. Про це свідчать дані мартирологу.

Виставка діятиме в Куликівці до 1 листопада, після чого буде перевезена до Козельця, де пробуде до 6 листопада. А загалом, впродовж кінця жовтня – початку грудня вона побуває в 11 районах Чернігівської області (детальніше). Її супроводжуватимуть співробітники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського.