Виставка «Комунізм=Рашизм»

10 серпня 2022 року у Чернігівському історичному музеї ім. В.В.Тарновського була презентована фотодокументальна виставка «Комунізм=Рашизм», яку створив Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті.

На виставці представлено 13 історій про українців ХХ та ХХІ століть, які постраждали від радянської та російської влади. Історії вибрані не випадково — вони проводять паралель між злочинами комунізму та рашизму. А також доводять, що методи, мотиви росіян щодо знищення українців не відрізняються: це розстріли, виселення, грабежі, депортації, фільтраційні табори. На восьми стендах можна побачити архівні документи про репресованих українців у ХХ столітті, а також свідчення про сучасні злочини російської армії.

З виставкою ознайомив присутніх директор Галузевий державний архів Ігор Кулик. На відкриття завітали: перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Людмила Замай, директор Державного архіву Чернігівського області Раїса Воробей, краєзнавці, музейники, архівісти, ЗМІ. Модератором заходу виступив директор музею Сергій Лаєвський.

Виставка була презентована за підтримки ГО “Фонд збереження українських старожитностей”.

Виставка буде діяти до 9 вересня 2022 року. Вхід вільний.