Дивосвіт Анатолія Семенцова

When:
Липень 11, 2019 – Вересень 29, 2019 all-day
2019-07-11T00:00:00+03:00
2019-09-30T00:00:00+03:00
Where:
Чернігівський історичний музей

У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського з нагоди 70-річного ювілею відомого на Чернігівщині майстра-різьбяра створена виставка “Дивосвіт Анатолія Семенцова”.

Народився Анатолій Петрович 8 лютого 1949 року на хуторі Поляна Коропського району. Після закінчення 1978 року Косовського технікуму народних художніх промислів імені В. Касіяна працював на Чернігівщині: у цеху художнього розпису в селі Іваниця Ічнянського району, з 1980-го – художником-оформлювачем у Сосницькому міжколгоспному лісгоспі, в 1993–1997 роках викладав народознавство та вів гурток художнього різьблення в центрі дитячої творчості в Коропі. Нині постійно мешкає в Сосниці.

Анатолій Петрович спочатку отримав визнання як майстер-різьбяр: дерев’яні барельєфи язичницьких богів та богинь, міфологічних персонажів, героїв народних пісень, панно, присвячені осінньо-зимовим та весняно-літнім народним святам, виконані ним у техніках скульптурного, рельєфного, контурного, тригранно-виїмчастого різьблення. Свого часу його привабила тема писанкарства і в 1990-х роках майстер об’їхав декілька районів Чернігівщини (Коропський, Сосницький, Новгород-Сіверський), знайшов та замалював понад 200 орнаментів писанок, частину яких, відтворив у дерев’яних формах. У його доробку є й серія глиняних масок гоголівських персонажів з відомих творів письменника “Ніч перед Різдвом”, “Сорочинський ярмарок”.

А. Семенцов залюбки виготовляє меблі, різноманітні деталі для оформлення інтер’єрів як для себе, так і на замовлення установ та приватних осіб. Зокрема, чимало витворів Анатолія Петровича – різьблені бесідки, дерев’яні паркові скульптури та панно, можна побачити в Криму. 19 крісел-тронів зроблені ним за власними ескізами для Конституційного Суду України. Сьогодні попри доволі поважний вік, майстер повен творчих задумів, планів, продовжує натхненно творити.

Виставка репрезентує твори А.Семенцова із зібрання Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського (дерев’яні рельєфні маски, писанки) та з особистої колекції Анатолія Петровича (глиняні маски з циклу “Ніч перед Різдвом”, дерев’яні панно).