12 лютого 2014 р. у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського до 70-річчя визволення України були проведені музейні читання, присвячені Корсунь-Шевченківській операції. До них долучилися крім музейних співробітників ветерани війни та праці, краєзнавці, представники громадськості та засобів масової інформації.
Корсунь-Шевченківська наступальна операція (24 січня – 17 лютого 1944 р.) – частина стратегічного наступу військ 1-го і 2-го Українських фронтів з метою оточення та знищення угрупування противника на Корсунь-Шевченківському виступі. Битва відбувалася у важких умовах зими і ранньої відлиги. 17 лютого оточене угрупування ворога було ліквідоване. Противник втратив 41,2 тисяч убитими, пораненими, 15 тисяч полоненими, велику кількість бойової техніки. Проте Корсунь-Шевченківська операція дорого коштувала і радянській армії – у ході її було вбито до 29 тисяч солдат і офіцерів, ще 56 тисяч були поранені. Перемога, яка здобута великою ціною, поклала початок визволенню Правобережної України, а саму битву подекуди називають “Сталінградом на Дніпрі”.
Під час музейних читань було виголошено 5 доповідей на теми, які стосувалися загального перебігу операції і безпосередньої участі у ній уродженців Чернігівщини. У повідомленнях про бойовий шлях наших земляків мова йшла про: Героя Радянського Союзу Василя Дитюка з с. Салтикова Дівиця Куликівського району, Героя Радянського Союзу Івана Усика з с. Тур’я Щорського району, Петра Миколайовича Барбаша – уродженця с. Кобилянка Чернігівського району.
Відчути важкі дні війни дозволила прониклива розповідь учасника бойових дій, голови Ради ветеранів 1-ї Гвардійської армії, генерал-майора Євгена Зеленова. Зі словами глибокої вдячності до учасників читань звернулася голова Ради ветеранів м. Чернігова Ірина Четвертак.
More Stories
Подяка від “Товариства “Чернігівське земляцтво”
Виставка «Честь та звитяга»
Герб на портреті Богдана Хмельницького