1 січня виповнилося 160 років від дня народження Михайла Володимировича Тарновського (1865–1943 рр.). Родовий маєток Качанівка, де він з’явився на світ і провів дитячі роки, залишився в пам’яті на все життя. Михайло Володимирович став літописцем роду Тарновських – підготував рукопис з доповненням та уточненням відомостей про його представників, був автором нарису «Качанівка» та ілюстрацій до нього для журналу «Столица и усадьба» (1915 рік).
М. Тарновський – професійний фотограф, член товариства «Дагер» (1901–1917 рр.), від якого отримував нагороди як учасник вітчизняних та міжнародних виставок. Завдяки йому, ми бачимо на світлинах інтер’єри палацу та краєвиди Качанівки.
У передмові до публікації рукописної спадщини М. Тарновського в культурологічному часописі «Хроніка-2000» говорилося: «Михайло Володимирович повною мірою поєднав у своїй натурі кращі риси притаманні багатьом членам родини Тарновських. Це – всебічна обдарованість, широка освіченість, різноманітність інтересів, безкорисливе служіння своїй країні». Племінник Василя Васильовича Тарновського-молодшого, він наслідував традицію благодійництва, передавши багатьом музеям Києва унікальні твори мистецтва, архівні матеріали, врятовані і збережені ним в часи лихоліття.
Нині її достойно продовжує його дочка – Ірина Михайлівна Трач – киянка, за фахом інженер-конструктор, яка підтримує теплі, дружні зв’язки з Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського та заповідником «Качанівка». Від неї музей отримав рідкісні і дуже цінні родинні фотографії, матеріали з архіву батька, сучасні книги та публікації про родину Тарновських. Добрі справи множаться нащадками цього знаменитого роду.
More Stories
До Дня волонтера
День народження музею
Чернігівці в боротьбі за Україну!