24-25 листопада 2024 року у Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського відбулися заходи з нагоди Дня народження музею.
Історичний музей у Чернігові було засновано у 26 листопада 1896 року. В умовах російсько-української війни фактично неможливо проводити святкові заходи, але, все ж таки, друзі, партнери та колеги знайшли час та привітали Музей дарунками.
Так, 24 листопада авторську екскурсію по виставці «Світ Чернігівського Полісся. Етнографічна колекція Юрія Дахна» провів відомий чернігівський етнограф, краєзнавець та збирач старовини Юрій Дахно.
25 листопада до Музею завітали гості з Одеси та Києва. З Одеси приїхала художник-модельєр та реконструктор Ольга Шаменкова. Пані Оля представила реконструкцію жіночого кунтуша ХVІІІ ст., оригінал якого зберігається у Музеї, та розповіла про особливості одягу того часу, тривалий процес створення репліки. Роботи художниці виставлені у музеях Києва, Одеси, Вінниці, Кам’янець-Подільського, Полтави, Йорка (Великобританія). Вона здійснює реконструкції історичних костюмів за такими напрямками: Римська імперія, доба Гетьманщини, Північна війна, Наполеонівські війни, події Першої світової війни. Анна Гороженко – письменниця, журналіста, авторка культурно-історичних проєктів. Інна Барановська – режисер фільму «Резидентка», який популяризує українську культуру ХVІІІ ст. (по книзі Анни Гороженко «Резидентка її Величності»), викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенко-Карого.
Присутні могли почути, що у зібранні відомого українського мецената Василя Тарновського було до 3 тисяч предметів старовини, значна частина яких висвітлювала період Гетьманщини. Серед цих речей зберігалося 20 зразків одягу ХVІІ-ХVІІІ ст.
Гостями заходів також були: співробітники Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, Деснянський соціальний центр, Центр народних ремесел для дітей та юнацтва.
More Stories
До Дня волонтера
Чернігівці в боротьбі за Україну!
Непоправна втрата