Історія війни за незалежність. Донбас

У Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського з 14 квітня 2016 року діє виставка “Історія війни за незалежність. Донбас”. Експозиція розповідає про найважливіші епізоди проведення антитерористичної операції на Сході України. Вона складається з 12 планшетів, фотоматеріали яких розповідають про захист Донецького аеропорту, “Іловайський котел”, оборону “Дебальцевського плацдарму”, події у Краматорську, Маріуполі, Волновасі. Окремо висвітлені дії спецпідрозділу СБУ та Центру спеціальних операцій “А”. Можна побачити інформацію про спецоперацію СБУ на Одещині та протидію тероризму у мирних районах України.

2Один із розділів виставки присвячений протидії спецпідрозділів СБУ диверсійно-розвідувальним групам бойовиків та російських вояків, які діють в зоні АТО та прифронтових районах.

На виставці знайшли своє відображення сюжети про захоплення в заручники та ув’язнення українців у Росії, зокрема – Надію Савченко, трагедію малазійського літака рейсу МН-17, анексію Криму.

Планшети проанотовані українською та англійською мовами.

Експозиція створена за матеріалами СБУ та передана музею для експонування Управлінням Служби безпеки України у Чернігівській області.

Виставка працюватиме впродовж місяця.