Японія – країна сакур (до року Японії в Україні)

24 березня 2017 р. у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського до року Японії в Україні відбулося відкриття виставки “Японія – країна сакур”.

Виставка створена на основі експонатів ХІХ – першої половини ХХ ст. з фондів музею та зразків реконструкції традиційного жіночого вбрання створеного групою викладачів та студентів Київського національного університету технологій та дизайну (кафедра художнього моделювання костюму, керівники – Тетяна Николаєва, Галина Кокорина, Ірина Давиденко).

На виставці представлено біля 20 предметів: зразки традиційної холодної зброї (катана, тростина-кинджал), мечі періоду Першої та Другої світових війн, а також – нецке, прикраси для волосся, гравюри, фотографії.

Родзинкою відкриття став виступ Дмитра Мотиля, який володіє мистецтвом гри на японській бамбуковій флейті. Ним були виконані середньовічні храмові музичні композиції. Також було проведено реконструкцію традиційної жіночої зачиски, яку зробила майстер-перукар Алла Волченко (салон «Эгоистка»).

Виставка буде працювати до 18 квітня 2017 року.