В День Гідності та Свободи 21 листопада 2024 року в Чернігівському обласному історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилась виставка «Чернігівці в боротьбі за Україну. Етапи творення держави у ХХ-ХХІ століттях». Ідея виставки – висвітлення безперервності процесу боротьби українського народу за свою державність та відстоювання українського суверенітету починаючи з третього періоду українського державотворення – Українських національно-визвольних змагань 1917–1921 років і до подій російсько-української війни, що розпочалася 20 лютого 2014 року, продовжилась повномасштабним вторгненням російських військ в Україну 24 лютого 2022 року.
На виставці представлені 34 тематичні блоки з текстами–анотаціями, цитатами визначних діячів українського національного руху, копіями архівних документів та речові експонати, як то: одностроями та зброєю часів української революції та Другої Світової війни; особистими речами Героя України, радянського дисидента, Левка Лук’яненка; матеріалами захисників України, Чернігівщини, Чернігова російсько–української війни, що триває – Вадима Жеребило, Андрія Кудабекова, Георгія Лисенко, Юрія Вєткіна.
На відкриття виставки і з нагоди Дня Гідності та Свободи до музею завітали члени обласної організації Народного руху України – Надія Галковська, Сергій Черняков, Юрій Соболь, Сергій Соломаха, представник Інституту Національної пам’яті України Сергій Бутко, представник Музею Героя України Левка Лук’яненка, Іван Усов, член Товариства «Чернігівське земляцтво» Валерій Демченко, голова фермерського господарства «Напорівське Григорій Ткаченко.
Партнери виставкового проекту: Чернігівська обласна організація Народного Руху України, Музей Героя України Левка Лук’яненка (м. Чернігів).
Виставка була створена за підтримки: голови фермерського господарства «Напорівське» Григорія Ткаченка, Товариства «Чернігівське земляцтво» у Києві (Валерій Демченко), пані Юлії Гоус, громадянина США Стівена Окона.
Старший науковий співробітник музею
Світлана Сергєєва
More Stories
Непоправна втрата
Майстриня ковальства Марія Кобець
До 160-ї річниці Михайла Коцюбинського