Українські прапори з Луганської області

23 січня 2018 року у Військово-історичному музеї – філії Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відбулася передача двох прапорів. Вони особливі, адже були доставлені в Чернігів зі Станиці Луганської та Старобільська Луганської області. У листопаді 2017 року матері загиблих воїнів-чернігівців, журналісти, волонтери, воїни 13-го окремого мотопіхотного батальйону та спецбатальйону МВС “Чернігів” відвідали місця, в які у 2014 році повертали Україну.

Найдорожчу ціну заплатили за це наші земляки. 18 серпня 2014 року у бою біля села Макарове Станично-Луганського району загинув Дмитро Полегенько, солдат 13-го окремого мотопіхотного батальйону; 6 вересня 2014 року під час мінометного обстрілу селища загинув Володимир Близнюк, старший солдат 13-го окремого мотопіхотного батальйону, один з тих, хто встановлював український прапор у звільненому селищі. 16 листопада 2014 року, потрапивши у засідку в бою загинули бійці спецбатальйону МВС “Чернігів”: стрілець Віктор Запека, стрілець Олександр Іщенко, старший сержант Олександр Найдьон. Від отриманих у тому бою поранень, 10 червня 2016 року помер старший сержант Роман Лось.

Одним із ініціаторів та організаторів як поїздки, так і музейної зустрічі є журналіст Чернігівської філії НСТУ, волонтер Тетяна Миргородська, яка й передала музею прапор зі Станиці Луганської. Під час зустрічі своїми спогадами поділилися матері загиблих бійців Олена Беліванцева (мати Володимира Близнюка), Олена Запека, Валентина Найдьон, Валентина Іщенко та Надія Полегенько. Про звільнення Станиці Луганської та встановлення над нею українського прапору розповів командир підрозділу 13-го окремого мотопіхотного батальйону Дмитро Ларін. Про бойові будні та підтримку правопорядку у Станиці Луганській розповів боєць спецбатальйону “Чернігів” Костянтин Давиденко. Своїми думками поділився священик УПЦ Київського патріархату отець Роман (Кіник).

Волонтерка громадської організації Жіноча Сотня Ірина Бугрей передала музею прапор зі Старобільська.

До зустрічі долучилися й інші учасники поїздки: оператор Чернігівської філії НСТУ Олександр Поліщук, оператор Віктор Карпенко, Віктор Іванець, який не тільки надав свій транспорт для поїздки, але й сам сів за кермо.