«Поїдеш далеко – побачиш багато». Музейний лекторій у Львові.

свірж15–17 серпня музейний лекторій «Дорогами рідного краю» здійснив десяту подорож до Львова за маршрутом Чернігів – Острог – Львів – Свірж – Унівська Лавра – Золочів. За три дні подолавши понад 1600 кілометрів, екскурсанти дізналися багато нового з історії західних областей України. Вони оглянули унікальні пам’ятки архітектури та музейні експозиції Рівненщини та Львівщини, помилувалися прекрасними краєвидами.
Про розвиток писемності та книгодрукування йшла розповідь в Острозькому музеї книгодрукування. Цікавим було знайомство з освітніми традиціями Острозької академії. Закарбувалися у пам’яті чудові колекції Львівського музею етнографії та художнього промислу. Неповторне враження справило відвідування Унівської Свято-Успенської Лаври – відомого духовного центру України. Окрему увагу було приділено оборонним спорудам – замкам та фортецям у Свіржі та Золочеві.

свірж-Незважаючи на географічну віддаленість Чернігівщини від західних регіонів, учасники лекторію відчували постійний нерозривний зв’язок з нашим краєм. Адже видатні українські письменники Т. Шевченко, П. Куліш, М. Коцюбинський, О. Довженко, життя яких було пов’язане з Чернігівщиною, зміцнювали культурний ланцюг між нашими землями.Вивчаючи минувшину, екскурсанти були сповнені справжньою гордістю за свою Батьківщину.

Запрошуємо всіх учасників програми «Дорогами рідного краю», створеної Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського, надсилати на електронну скриньку samoxina55@mail.ru свої фотозвіти та враження про подорожі.

Дякуємо Олені Жабинській та Миколі Мозговому, які першими відгукнулися на цю пропозицію. З їхніми фотографіями можна ознайомитися за посиланням.