Музейна зустріч із Майстром

IMG_0530Напередодні святкування Дня Незалежності України в рамках щорічних “Музейних зустрічей” у Чернігівському історичному музеї імені В.В.Тарновського 21 серпня чернігівці і гості міста мали приємну нагоду поспілкуватися з лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Петром Печорним.

Один з провідних художників сучасного декоративного мистецтва, народний художник України (1997 р.), професор (2000 р.), завідувач кафедри художніх виробів кераміки Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Петро Петрович Печорний народився у с. Роїще Чернігівського району. Професійну освіту здобув у Київському училищі декоративно-ужиткового мистецтва та у Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі імені В.І. Мухіної (нині Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія) за спеціалізацією “кераміка” і “скло”.

IMG_0605П. Печорний став одним із перших керамістів-монументалістів України. Його роботи прикрашають музеї, галереї, приватні зібрання у багатьох країнах світу. 2013 року за унікальний творчий проект, що своєю художньою досконалістю, поетичністю, масштабністю не має рівних, – серію тарелів за творами “Кобзаря” Тараса Шевченка, художник був удостоєний Шевченківської премії.

На зустріч з митцем зібралися пошановувачі українського мистецтва як аматори, так і професіонали. З мистецькою особливістю творів Петра Печорного, його творчою індивідуальністю та багатогранністю ознайомила присутніх мистецтвознавець Юлія Полтавська. Щиро і поетично привітав художника член Комітету з національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений журналіст України чернігівський поет Дмитро Іванов, який отримав Національну премію у 2010 р.

IMG_0606Спілкуючись з учасниками зустрічі, Петро Петрович відповів на численні запитання щодо його життєвого шляху, викладацької діяльності, тонкощів створення мистецького твору, технологічних секретів, використання символіки у творчості, народних традицій. Можна було ознайомитись з творами митця, представленими на щойно відкритій виставці “Чернігівці – лауреати Шевченківської премії”, та тарелями, які художник привіз у подарунок музеєві.

Насамкінець Петро Печорний подарував представникам музеїв і бібліотек Чернігова книжки про свою творчість, серед яких 2-ге видання власної монографії “Камінний спалах”, яке на ІІІ-му національному конкурсі отримало перше місце у номінації “Краща публікація документальних матеріалів” (2009 р.).

Творча співпраця Петра Печорного з Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського триватиме.