Майдан. Погляд через 5 років

19 лютого 2019 року в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулася музейна зустріч до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні “Майдан. Погляд через 5 років”.

На захід завітали безпосередні учасники тих подій – бійці самооборони Майдану, волонтери, представники ЗМІ: Ярослав і Тетяна Лепявки, Генадій Обушний, Світлана Здор, Василь Кобець. Також, до участі долучилися учні 3-ї школи Чернігова.

Революції Гідності стала невід’ємною складовою історії українського державотворення. Події 21 листопада 2013 – 22 лютого 2014 років в чергове продемонстрували неабияку силу, мужність, гідність, віру та міцність духу українців. За обстоювання національної ідеї довелося заплатити дорогу ціну – життя героїв Небесної сотні.

Революція Гідності прискорила в Україні формування повноцінного громадянського суспільства. Від її початку чернігівці активно долучилися до подій у Києві як бійці Самооборони Майдану, медики, волонтери та незалежні репортери. Під час музейної зустрічі гості могли послухати історії учасників тих подій, які ділилися своїми враженнями, переживаннями та почуттями. Також учасники передали речі, пов’язані з Майданом – плакати, шоломи, обереги.

Новим випробовуванням для українців стала агресія Російської Федерації, яка здійснила анексію Криму і розпочала на сході України війну, що триває й донині. Вже майже п’ять років чернігівці у лавах Збройних сил України та Національної гвардії боронять незалежність України. Виставка присвячена якраз таким людям, хто відразу після Майдану пішов на війну, це і Андрій Кудабеков, Віталй Костюченко, Ярослав Лепявко, Олександр Максимець, Юніс Аскеров та інші, багато з них і досі несуть військову службу за захищають Україну.