Листи Григорія Ґалаґана до дружини

5 жовтня 2017 року у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулася презентація книги «Я маю намір з моїх листів до тебе зробити свій журнал…”: листи Григорія Ґалаґана до дружини» (2017 р.). Упорядниками є кандидати історичних наук, доценти кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка Марина Будзар та Євген Ковальов.

Матеріали, що стосуються роду Галаганів, особливо цікаві чернігівцям, адже він дуже тісно пов’язаний з історією нашого краю. І хоча автори обрали лише 32 листи з величезного «Галаганівського архіву», які охоплюють кілька місяців 1858 року. Але вони дають можливість поринути у внутрішній світ Григорія Павловича і його дружини Катерини Василівни, уродженої Кочубей (1826-1896). В цей час йшла підготовка до проведення селянської реформи, і Галаган входив до кола тих прогресивних поміщиків, які намагалися поліпшити життя кріпаків. Ці прагнення відбилися і в листах, що пропонуються читачеві.

Зауважимо, що автори планують наступного року видати «Щоденники» Григорія Галагана і презентувати їх знову в Чернігові, адже саме тут – в історичному та художньому музеях можна побачити експонати галаганівської колекції.