В історичному музеї відбувалася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України Петром Шаповалом

20 грудня 2013 року напередодні Дня української дипломатії в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулася музейна зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України Петром Дмитровичем Шаповалом.

P1320662

Відкриваючи її, директор музею С.Л. Лаєвський згадав імена чернігівців, які прислужилися на дипломатичній ниві від часів Київської Русі до незалежної України, наголосивши при цьому, що тема ця ще не вивчена і наразі чекає свого дослідника.

П.Д. Шаповал, добре знана і шанована на Чернігівщині людина, колишній перший секретар обкому партії та голова облдержадміністрації, представ перед присутніми в іншій іпостасі – дипломата. У 2001–2005 роках він перебував на дипломатичній службі як Надзвичайний і Повноважний Посол України у Республіці Киргизія (2001–2003) та Республіці Білорусь (2003–2005).

P1320657

Слухачів зачарувала його розповідь про далекий Киргизстан, де Петру Дмитровичу довелося налагоджувати діяльність українського посольства як першому послу, що працював у цій країні не за сумісництвом. Деталі повсякденної роботи і побут дипломатів, враження від країн перебування, їхніх традицій, культури, економіки, співпраця з українською діаспорою, зустрічі з президентами, відомими політиками, бізнесменами, діячами мистецтва – все викликало інтерес працівників музеїв, бібліотек, журналістів, пересічних громадян, які завітали до музею.

P1320671До речі, П.Д. Шаповал не лише розказав, а й продемонстрував гостинність киргизів, подарувавши музеєві традиційне вбрання цього народу: гарно вишитий халат – чапан протягом усього заходу був одягнутий на директорові музею. Спілкування відбувалося у невимушеній атмосфері, і навіть після його завершення учасники не поспішали розходитися.

На завершення зустрічі П.Д. Шаповал відповів на запитання і подарував усім присутнім книгу С. Закусила та Н. Авер’янової “Як жита наливні, половіє доля”. Натомість отримав від музею дарунок – довідник “Чернігівці – лауреати державних премій” та пропозицію – написати книгу про внесок чернігівців у вітчизняну дипломатію.