Виставка “Під Полиновою зорею”

Зараз музей знаходиться на карантині. Але робота триває. 26 квітня 2021 року відзначатимемо пам’ятну дату – 35-ту річницю з дня аварії на Чорнобильській АЕС.

До цієї події у Військово-історичному музеї – філії Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського 23 квітня підготовлено та відкрито виставку «Під Полиновою зорею…». На виставці музейними експонатами (фото, документи, речі), свідками напруженої боротьби людей із ядерною загрозою та небезпекою,  проілюстровано сторінки недавнього минулого. Матеріали розповідають про героїчну та жертовну роботу тисяч військовослужбовців, пожежників, співробітників ЧВВАУЛ, міліцейських підрозділів, які були сформовані  у  Чернігові та області.  На зустріч, з нагоди відкриття виставки, був запрошений один з учасників ліквідації наслідків аварії, командир пожежного батальйону – Добриця Віктор Павлович. Він розповів  про тяжкі будні вогнеборців навесні та влітку 1986 року.


Внаслідок кропіткої роботи ліквідаторів у грудні 1986 року над зруйнованим 4-тим енергоблоком було споруджено об’єкт «Укриття». Але з часом конструкція зазнавала руйнувань, тому виникла потреба у  новому безпечному захисному об’єкті. У 2019  році постав новий об’єкт –конфайнмент.

Сьогодні життя навколо ЧАЕС триває: продовжують працювати люди, будуються сховища та ведуться роботи по зберіганню відходів ядерного палива. Чорнобильська зона відчуження привертає до себе увагу туристів, особливо іноземців. Організацію екскурсій здійснює Асоціація чорнобильських туроператорів.

У квітні 2016 року був заснований Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Мета його діяльності – збереження та відновлення унікальних природних комплексів Полісся.

Тож про все це можна дізнатися на нашій виставці.

Карантин закінчиться і відвідувачі зможуть з нею ознайомитись.